Αρχική / AUTO MOTOSPORTS / ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 4-1: Τεσσάρα για τον Δικέφαλο στη Τούμπα στην επιστροφή της Θύρας 4 – Δείτε φάσεις και γκολ (ΦΩΤΟ+VIDEO)

AUTO MOTOSPORTS

30/10/202121:43

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας του ΠΑΟΚ απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης. 4-1 με σκόρερ τους Σβαμπ, Σφιντέρσκι, Μιχαηλίδη, Αουγκούστο και Παμλίδη.  Συνεχής Ενημέρωση από το ThessNews.gr .

ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης 4-1: Τεσσάρα για τον Δικέφαλο στη Τούμπα στην επιστροφή της Θύρας 4 – Δείτε φάσεις και γκολ  (ΦΩΤΟ+VIDEO)

Γράφει ThessNews-DESK

Να επιστρέψει στις νίκες θέλει ο Δικέφαλος του Βορρά μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό στην 8η αγωνιστική της Super League.

Στα σημαντικά της ημέρας η επιστροφή των φανατικών οπαδών του ΠΑΟΚ στην Θύρα 4 που ανοίγει για πρώτη φορά στη σεζόν. Προηγήθηκε πορεία από το κέντρο της πόλης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων όπως τις μετέδωσε από την Τούμπα ο Στέλιος Στεργιάδης

Οι επιλογές του Λουτσέσκου για την βασική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ

Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιερίνια, Σβαμπ, Καντουρί, Ζίβκοβιτς, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.

Στον πάγκο οι: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Κρέσπο, Εσίτι, Κούρτιτς, Κωσταντέλιας, Μουργκ, Άκπομ.

Οι επιλογές του Απόλλων Σμύρνης

Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα, Φατιόν, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Κάστρο, Παμλίδης, Μαρτίνες, Τσιλούλης και Ιωαννίδης.

Στον πάγκο οι: Βέρχουλστ, Ντεντάκης, Βιτλής, Ματέι, Κραγιόπουλος, Παπαγεωργίου, Ντάουντα, Σαχλί, Φαν Λα Πάρα

Οι διαιτητές του αγώνα

Διαιτητής: Koυτσιαύτης (Άρτας)
Βοηθοί: Νικολακάκης (Λασιθίου), Μαυρουδής (Ηρακλείου)

19:34

Στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης ο ΠΑΟΚ κερδίζει πέναλντι με τον Τέιλορ. Το πέναλντι εκτέλεσε ο Σβάμπ και έκανε το 1-0.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΗ NOVA

19:42

Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο με τον ΠΑΟΚ να σκοράρει νωρίς και να έχει τον πρώτο λόγο. Εμφανής η παρουσία των οπαδών στην θύρα 4 που έλειπε από τα προηγούμενα ματς.

19:45

1-1 ο Απόλλων Σμύρνης. Στο 14ο λεπτό ο Παμλίδης κάνει το 1-1 με κεφαλιά. Κακή έξοδος του Πασχαλάκη τον πρόλαβε ο επιθετικός των φιλοξενούμενων και έκανε το 1-1. Κακή αμυντική αντίδραση και από τον Τέιλορ.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΗ NOVA

19:56

Εντυπωσιακή επέμβαση από Κότσαρη στο σουτ του Αουγκούστο. Απέτρεψε το 2-1 του ΠΑΟΚ.

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ NOVA

PHOTOSTORY

Ο Σβάμπ κάνει το 1-0

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ ξανά στη Θύρα 4

20:21

Ημίχρονο στην Τούμπα. 1-1 με Σβάμπ και Παμλίδη τους σκόρερ από το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης.

Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα όμως, με εξαίρεση τη φάση του Αουγκούστο , οι παίκτες του Δικεφάλου δεν έκαναν την μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Στον αντίποδα ο Απόλλων στην μοναδική του φάση σκόραρε σε μια ακόμα συνολική κακή αντίδραση της άμυνας των ασπρόμαυρων και κυρίως των Τέιλορ και Πασχαλάκη.

20:40

Δυνατά στο δεύτερο μέρος μπήκε ο ΠΑΟΚ. Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου έφτασαν κοντά στο γκολ στο 49ο λεπτό με την κεφαλιά του Σφιντέρσκι να διώχνει πάνω στη γραμμή ο Ιωαννίδης.

20:44

Σκοράρει με Καντουρί ο ΠΑΟΚ. Ακυρώνεται όμως από το VAR καθώς ο Μαροκινός ήταν σε θέση οφσαιντ.

ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΑΚΥΡΩΜΕΝΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

20:53

Στο 62ο λεπτό δύο αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Ντεντάκης στη θέση Λισγάρα και Ματέι στη θέση Μαρτίνες.

20:57

Στο 66ο λεπτό ο ΠΑΟΚ παίρνει ξανά προβάδισμα με τον Κάρολ Σφιντέρσκι. Ο Πολωνός έκανε ένα ωραίο συρτό σουτ που δεν μπόρεσε ο Κότσαρης να αποκρούσει.

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΑΠΟ ΤΗ NOVA

21:02

Τρίτο γκολ για τον ΠΑΟΚ με τον Μιχαηλίδη. Ο στόπερ του Δικεφάλου δέχθηκε άριστη ασίστ σέντρα από τον Ζίβκοβιτς και κάρφωσε ουσιαστικά τον Κότσαρη κάνοντας το 3-1.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΑΠΟ ΤΗ NOVA

21:05

Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Ροντρίγκο στη θέση Βιερίνια και Κούρτιτς στη θέση του Σβάμπ.

21:07

Μία αλλαγή για τον Απ. Σμύρνης, δύο για τον ΠΑΟΚ. Πάρα στη θέση του Παμλίδη και Μουργκ – Ακπομ αντί Καντουρί και Σφιντέρσκι.

21:16

Κλείνει με Κωνσταντέλια τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ. ο Μπίσεσβαρ αποχωρεί.

21:21

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. 7 λεπτά έδειξε ο βοηθός.

21:23

Πεναλντι υπέρ του ΠΑΟΚ υπέδειξε ο Κουτσιάφτης. Ανέλαβε την εκτέλεση ο Αουγκούστο και έκανε το 4-1 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗ NOVA

21:28

Λήξη του αγώνα. Χειροκροτήματα στην Τούμπα.

Με την ολοκλήρωση του αγώνα οι παίκτες του Δικεφάλου πήγαν προς τη Θύρα 4 όπου χειροκρότησαν και χειροκροτήθηκαν από τους οπαδούς.