Αρχική / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Τρελό παιχνίδι στη Ρόδο, με νικητή τον Άρη

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

26/10/202419:16

Τρελό παιχνίδι στη Ρόδο, με νικητή τον Άρη

Απίστευτο φινάλε στο παιχνίδι του Κολοσσού με τον Άρη

Απίστευτα πράγματα έγιναν στη Ρόδο, με τον Άρη να παίρνει μια μεγάλη νίκη επί του Κολοσσού, σε ένα παιχνίδι που φάνηκε αρκετές φορές να είναι χαμένο.

Με το σκορ στο 81-80, ο Μποχωρίδης αστόχησε σε τρίποντο στα 15”, αλλά ο Νόλεϊ πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και ο Ντε Τζούλιους με τρίποντο στα 8” έδωσε το προβάδισμα στον Άρη με 81-83. Ήταν το μοναδικό του τριποντο στο παιχνίδι.

Οι κίτρινοι πανηγύριζαν, αλλά στα 4” ο Γκάουντλοκ κλείστηκε στη γωνία και πέταξε τη μπάλα, η οποία μπήκε στο καλάθι κι ο Κολοσσός προηγήθηκε με 84-83.

Οι Ροδίτες άρχισαν να πανηγυρίζουν, στον πάγκο του Άρη να τραβάνε τα μαλλιά τους, αλλά ο Καστρίτης πήρε τάιμ άουτ, σχεδίασε μια επίθεση με την επαναφορά στο μισό του Κολοσσού και ο Γούντμπερι στο 1,5 δευτερόλεπτο πριν το τέλος έβαλε τη μπάλα στο καλάθι για να πάρει ο Άρης τη νίκη με 84-85.

Ο Άρης κατάφερε να επιστρέψει από το -14 με το οποίο έχανε στο 29′ (67-53).

«Με την παρουσία στο πρώτο μέρος σε άμυνα και επίθεση δεν είχαμε να ελπίζουμε σε τίποτα. Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε και αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά Να ευχαριστήσω τον κόσμο του Άρη που μας στήριξε και πάλι. Υπάρχει σύνολο, υπάρχει ομάδα, είμαστε όλοι μαζί και έτσι συνεχίζουμε», είπε ο Γιάννης Καστρίτης.