Το έσωσε στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ! (VIDEO)

Με αντεπίθεση διαρκείας έσωσε τον βαθμό ο ΠΑΟΚ…

Ο ΠΑΟΚ ξύπνησε αργά, αλλά κατάφερε να σώσει τουλάχιστο το βαθμό κόντρα στην Βικτόρια Πλζεν.

Ράζβαν Λουτσέσκου: «Αυτά είπαμε στο ημίχρονο»

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου πέταξε σχεδόν 70 λεπτά, μέχρι να αποφασίσει να μπει στο παιχνίδι και να αποφύγει την ήττα.

Οι Τσέχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί στο πρώτο ημίχρονο και πέτυχαν δύο γκολ, με τον Χάβελ στο 31’ και τον Βίντρα στο 39’, με τον ΠΑΟΚ να είναι αναιμικός και να μην κάνει ούτε μία φάση για γκολ…

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ ήθελε, αλλά δε μπορούσε και μέχρι το 70’ δεν μπορούσε να απειλήσει τους Τσέχους.

Στο 70’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Ντουέ και ξαφνικά όλα άλλαξαν.

Ο ΠΑΟΚ πήρε μπρος, πίεσε την Βικτόρια Πλζεν, άρχισε να χάνει ευκαιρίες κι αφού στο 83’ ο Κοτάρσκι κράτησε το 0-2 σε τετ-α-τετ με τον Γίρκα, ο Δικέφαλος έφερε τα πάνω – κάτω.

Στο 84’ ο Τισουντάλι έκανε το 1-2 με κεφαλιά κι ο ΠΑΟΚ άρχισε να χάνει τη μία ευκαιρία μετά την άλλη!

Στο 86’ ο Μαροκινός σούταρε άουτ, στο 89’ ο Κόλεϊ πάνω στα σώματα και στο 93’ η πίεση του ΠΑΟΚ απέδωσε καρπούς, με τον Μπάμπα να ισοφαρίζει σε 2-2.

ΠΑΟΚ : Κοτάρσκι, Σάστρε (66’ Μπάμπα), Κεντζιόρα, Κόλεϊ, Ότο (76’ Τσάλοφ), Καμαρά, Μπακαγιόκο (59’ Σβαμπ), Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Τάισον (66’ Ντεσπόντοφ), Τόμας (66’ Τισουντάλι).

ΠΛΖΕΝ : Γιέντλιτσκα, Ντουέ, Μάρκοβιτς, Γιεμέλκα, Χάβελ, Τσάντου, Κάλβαχ, Σόικα (78’ Τσερβ), Βίντρα (61’ Γίρκα), Σούλτς, Αντού (73’ Χέιντα).